3. februára 2013

MYDLOVÉ PRALINKY - ĎALŠIE NOVINKY

Kým ma to baví, stále vyrábam - tentoraz aj "Valentínske". Vrhla som sa aj na balenie, nech pralinky pekne vyzerajú, kým pôjdu k novým majiteľom, ktorým azda urobia radosť :-)
Škoda, že naša legislatíva je taká náročná, že po preštudovaní všetkých podmienok, ktoré by som musela splniť, ak by som aj len takto "v malom" chcela predávať príležitostne svoje výrobky, som to radšej vzdala. Neviem, ako to funguje v zahraničí, kde podľa množstva blogov a handmade výrobcov asi nie sú také prekážky, keďže sa tomu venuje toľko ľudí. Mám pocit, že u nás úradníci urobia všetko preto, aby ľudí odradili, lebo podmienky, ktoré si kladú hygienici splní asi len akreditované laboratórium.
Rozumiem, že je nutné dodržiavať v rámci výroby hygienu, veď inak by ktokoľvek "z chatrče" mohol ľahko rozšíriť nákazu alebo vyvolať alergické reakcie, ale nedá sa mi zmieriť s tým, že mydlo je v porovnaní s rýchlym občerstvením len na vonkajšie použitie a keď vidím úroveň hygieny v niektorých stánkoch, je to skôr na zdvihnutie žalúdka a nie na konzumáciu.
Takže s reálnym pohľadom na možnosti som sa rozhodla, že pralinky budem vyrábať len pre svoju rodinu, známych a iné blízke osoby s označením, že sa jedná o dekoráciu a upozornením "nepapať" a aspoň takto budem robiť radosť nielen sebe, ale aj iným....  HAVE A NICE WEEKEND!

12 komentárov:

 1. Zuzi, tvoje "mýdlové pralinky" jsou nádherné a teď navíc i krásně zabalené ..... určitě to bude úžasný dáreček pro tvoje blízké a kamarády ..... Marki

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zuzanko jsou nádherné!!!!!!!!!!!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak to je teda nádhera.Nemám slov.Jsem ráda,že jsem tento blog našla.Moc děkuji za tak krásnou inspiraci.Věra.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tleskám šikovným ručkám-pralinky z mýdla jsou prostě nááááádhernéééé!Vypadají jako malinké dortíčky,škoda ,že přes net nejde ještě cítit tu vůni!jen je škoda,že je nemůžeš prodávat,byla bych hned nějaké koupila!Ukládám si blog do záložek a těším se na další tvořeníčko.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja myslim ze by ste to nemala vzdat, su fakt krasne. Neverim tomu ze by sa nepredavali! Na margo vyroba mydiel, urovne bufetov, a ine poziadavky... ach jo.. prave sme jeden prebrali, bala som sa tam po predchdzajucom majitelovi vstupit a trvalo to 3-4 tyzdne kym sme sa vobec na hygienu odhodlali, sme unaveni z upratovania a demotivovani z papierovania a vsetkeho okolo, ale vysledok je super (paradoxne doma v kuchyni teraz nemame tak cisto;-) lebo to tam nestiham;-, snad mi nepride hygiena;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To jsou nádherné pralinky .... to by se i jeden mohl splést a ochutnat:-)))
  Ajka

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Wau, nádherné pralinky.Klobúk dolu,vyzerajú ako pravé,ste veľmi šikovná.
  Rena

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Thanks so much for sharing your ideas, i was looking for such article for many days...
  ________________________
  American Actor HD Wallpapers

  OdpovedaťOdstrániť